Afscheidsboodschap Harold van de Velde
Na zeven jaar neemt Harold van de Velde afscheid als voorzitter van Statenlidnu. Dit is zijn afscheidsboodschap voor alle Statenleden, partners en bestuursleden.
Dinsdag 6 en 27 januari en 10 februari 2026 - Masterclass 'Invloed uitoefenen: kaders en controle'
Statenlidnu is dé vereniging voor Statenleden en commissieleden en vormt het landelijk netwerk. Het doel van Statenlidnu is Provinciale Staten sterk en krachtig in positie te brengen.
Dit doet Statenlidnu door het ondersteunen en versterken van de positie van Statenleden en commissieleden door het aanbieden van opleidingen in de vorm van masterclasses, webinars en trainingen, het ontwikkelen van modules voor de online leeromgeving Statenlidnu Academie, het organiseren van bijeenkomsten en belangenbehartiging bij de Rijksoverheid over vergoedingen, verlof- en vervangingsregeling, ondersteuning en werkdruk. 97% van alle Statenleden in Nederland zijn lid van Statenlidnu.
Betrokken, deskundige en krachtige provinciale volksvertegenwoordigers dragen bij aan een sterk provinciaal bestuur en zijn daarmee onmisbaar voor het functioneren van onze democratie.
De Nederlandse vereniging Statenlidnu is belangrijk, want
17 dec 2024
Na zeven jaar neemt Harold van de Velde afscheid als voorzitter van Statenlidnu. Dit is zijn afscheidsboodschap voor alle Statenleden, partners en bestuursleden.
29 nov 2024
Het kabinet-Schoof heeft haar plannen voor de komende tijd uitgewerkt en die plannen hebben ook invloed op de provincie. Op 21 november kon u live deelnemen aan ons laatste webinar van 2024, over het nieuwe regeerprogramma.
13 nov 2024
Eind vorige maand is de vernieuwde website van het Netwerk Weerbaar Bestuur gelanceerd. De site is geactualiseerd, aangevuld én logischer ingedeeld. Veel van de producten en diensten die op de site zijn vermeldt, zijn uitgesplitst per doelgroep bestuurders, volksvertegenwoordigers en ambtelijke organisatie.
6 nov 2024
Het kabinet-Schoof heeft haar plannen voor de komende tijd uitgewerkt in een regeerprogramma en een begroting. De afspraken die het kabinet daarin maakt hebben ook invloed op de provincie. Denk bijvoorbeeld aan de plannen voor het landelijk gebied, voor infrastructuur of voor openbaar vervoer.
21 okt 2024
Op woensdag 16 oktober bracht het bestuur van Statenlidnu een werkbezoek aan Provinciale Staten van de provincie Gelderland. We gaven tekst en uitleg over het werk van onze vereniging, maar zoals altijd waren we er vooral om van de Statenleden te horen wat er bij hen speelt. Wat hebben zij nodig om hun belangrijke werk als volksvertegenwoordigers nog beter te doen? En hoe houden we het ambt aantrekkelijk en toegankelijk?
17 okt 2024
Het ministerie van BZK heeft een nieuwe Handreiking Fractieondersteuning Provinciale Staten gepubliceerd. De intentie van de handreiking is om het doel van fractieondersteuning nog eens helder voor het voetlicht te brengen en provincies richting te geven in de manieren waarop zij die ondersteuning regelen.